Znajdujesz się w: Nasza Gmina |Wigilia Seniorów
Dodano: 2014-12-17

Wigiliia to wyjątkowa okazja w ciągu do wspólnego spotkania przy świątecznym stole. To czas radości i nadziei. Jak co roku swoją Wigilię obchodzą również członkowie Klubu Seniora "Semafor" z Łaz.

...

---
Czytaj całość >


W Nowy Rok z podpisem elektronicznym
Dodano: 2014-12-17

Zbliżający się Nowy Rok jak zawsze przyniesie firmom niespodzianki i nowe wyzwania. I nie chodzi o realizację noworocznych postanowień czy ekspansję na nieznane dotąd rynki, lecz o przygotowanie firm do zmian podatkowych. Jedną
z nowinek jest konieczność składania deklaracji podatkowych w formie elektronicznej. Wiele firm, których ten obowiązek dotyczy, nie jest na to wyzwanie jeszcze gotowa. ...

---
Czytaj całość >


Kiermasz bożonarodzeniowy już za nami
Dodano: 2014-12-15

W minioną niedzielę na Placu Dworcowym w Łazach odbył się coroczny kiermasz bożonarodzeniowy. Podczas trwania imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. ...
---
Czytaj całość >


Święta już blisko
Dodano: 2014-12-12

Dziś w południe po raz pierwszy w historii naszej gminy, na placu dworcowym w Łazach stanęła Świąteczna Choinka. To przy niej w najbliższą niedzielę odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz, na który już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

...

---
Czytaj całość >


Gmina Łazy wpisała się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Dodano: 2014-12-12

150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 17 listopada 2014r. ruszyła siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia wspierającego przyszłych i obecnych przedsiębiorców.

...

---
Czytaj całość >


Wybrano członków Komisji Rady Miejskiej w Łazach
Dodano: 2014-12-11

W czasie ostatnie Sesji Rady Miejskiej w Łazach radni wybrali z pośród siebie członków poszczególnych komisji. Ich skład przedstawiamy poniżej.

...

---
Czytaj całość >


„Z kart historii…Kolej w Łazach”
Dodano: 2014-12-10

W dniu 27 listopada br. w ramach współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łazach pracownik Biblioteki Beata Kuc przygotowała wykład poświęcony historii kolei w Łazach. Temat wykładu nie był przypadkowy, ponieważ dwa dni wcześniej kolejarze obchodzili święto patronki św. Katarzyny.
...

---
Czytaj całość >


Nowe zasady składania dokumentów podatkowych
Dodano: 2014-12-09

Izba Skarbowa w Katowicach informuje, że z dniem 1 stycznia 2015 roku wejdą w życie przepisy ustawy z dnia 26 września 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 poz. 1563). ...
---
Czytaj całość >


PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA
Dodano: 2014-12-09

Bank Żywności w Częstochowie ogłasza otwarty nabór lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) zainteresowanej realizacją na terenie Gminy Łazy działań w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2014. ...
---
Czytaj całość >


Orkiestra z Łaz gościem Barbórki
Dodano: 2014-12-08

Łazowska Orkiestra Instrumentalna pod kierunkiem Jacka Dobrzańskiego była gościem specjalnym tegorocznego Święta Górniczego, której uroczyste obchody przeprowadzono w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Siewierzu.

...

---
Czytaj całość >


Kiermasz Bożonarodzeniowy na Placu Dworcowym
Dodano: 2014-12-08

Zapraszamy w najbliższą niedzielę na Kiermasz Bożonarodzeniowy. W tym roku zapraszamy na Plac Dworcowy z uwagi, że po raz pierwszy w Łazach zostanie postawiona i udekorowana duża choinka. Zaczynamy od godz. 9.00. Czekamy na Was w niedzielę 14 grudnia. ...
---
Czytaj całość >


Gość z Laponi odwiedził MOK w Łazach
Dodano: 2014-12-08

Najsłynniejszy mieszkaniec mroźnej Laponii, Święty Mikołaj, odwiedził najmłodszych mieszkańców Łaz, podczas swojej wizyty w ubiegłą sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury.

...

---
Czytaj całość >


NIEGOWONICE ZWYCIĘŻYŁY W KONKURSIE „WF NA ZIMOWYM NARODOWYM"
Dodano: 2014-12-08

Uczniowie III klasy Gimnazjum  Zespołu Szkół nr 2 Niegowonicach zostali jednym z 30 laureatów ogólnopolskiego konkursu „WF NA ZIMOWYM NARODOWYM”, organizowanego przez fundację gwiazdy NBA Marcina Gortata. W nagrodę odbędą lekcję WF-u na Stadionie Narodowym.

...

---
Czytaj całość >


Gala Wolontariatu za nami
Dodano: 2014-12-05

 Rozdano statuetki w kategoriach "Laur Wolontariatu 2014" i "Darczyńca Roku 2014". Nagrody przyznawał Ośrodek Pomocy Społecznej w Łazach. Uroczystość odbyła się w piątek, 5 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

...

---
Czytaj całość >


I miejsce dla naszego UTW
Dodano: 2014-12-04

29 Listopada w Małopolskiej Wyższej Szkole im. Józefa Dietla w Krakowie odbyła się Gala Finałowa konkursu „UTW/Klub Seniora promujący zdrowie”. Konkurs miał na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród seniorów.
...

---
Czytaj całość >


Przygotowania do Zimy
Dodano: 2014-12-04

W związku z nadchodzącą Zimą, burmistrz Łaz zwołał w Urzędzie Miejskim naradę z przedstawicielami służb bezpieczeństwa, Ośrodka Pomocy Społecznej i Wydziału Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ochrony Środowiska, podczas której omówiono stan przygotowań.

...

---
Czytaj całość >


Program pl.ID
Dodano: 2014-12-04

Od 1 stycznia 2015 r. wejdą w życie nowe rozwiązania w ramach wdrożenia rządowego programu pl.ID. Program ten to jeden z największych obecnie rządowych projektów w Polsce.
...

---
Czytaj całość >


Do 15 grudnia 2014 r. trwa rekrutacja do Monitoringu Spółek Komunalnych
Dodano: 2014-12-03

Chcesz zacząć swoją przygodę z kontrolą obywatelską? Mamy propozycję dla Ciebie! Koniecznie przyłącz się do Monitoringu Spółek Komunalnych, podczas którego powiemy Ci, jak krok po kroku przeprowadzić monitoring - jakimi zasadami się kierować, kogo i o co pytać, jak angażować innych mieszkańców i mieszkanki do działań na rzecz zmiany. To świetna szkoła dla początkujących watchdgów. ...
---
Czytaj całość >


Dzielą się pomocą już 10 lat
Dodano: 2014-12-02

Warsztaty Terapii Zajęciowej w tym roku obchodzą okrągły jubileusz 10-lecia działalności na terenie gminy Łazy. Z tej okazji w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbyła się urodzinowa gala.

...

---
Czytaj całość >


Kiermasz bożonarodzeniowy
Dodano: 2014-12-02

14 grudnia Centrum Łaz zamieni się w magiczne miejsce pełne świątecznych ozdób, choinek i stroików.
...

---
Czytaj całość >


Gala wolontariatu
Dodano: 2014-12-02

Ośrodek Pomocy Społęcznej w Łazach zaprasza na Galę Wolontariatu, która odbędzie się 5 grudnia 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach.

...

---
Czytaj całość >


X Urodziny Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łazach
Dodano: 2014-11-29

Już w najbliższy wtorek, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbędą się Urodziny Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łazach. W tym roku placówka obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia.

...

---
Czytaj całość >


Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej w Łazach
Dodano: 2014-11-27

Dziś rano w sali narad Urzędu Miejskiego w Łazach, radni Rady Miejskiej oraz burmistrz Łaz zostali zaprzysiężeni, tym samym rozpoczynając oficjalnie nową kadencję na lata 2014 - 2018.

...

---
Czytaj całość >


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już po raz siódmy w Polsce
Dodano: 2014-11-26

150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 17 listopada 2014r. rusza siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia wspierającego przyszłych i obecnych przedsiębiorców.
Gmina Łazy wpisuje się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany w województwie śląskim.

...

---
Czytaj całość >


Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu
Dodano: 2014-11-25

21 listopada 2104 roku w Parku Wodnym „Jura” w Łazach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Do zawodów zgłosiło się 101 uczestników z 20 jednostek naszego garnizonu. Honorowy patronat nad zawodami objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz. ...
---
Czytaj całość >


Zapraszamy dzieci na spotkanie z Mikołajem
Dodano: 2014-11-24

MOK zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 6 grudnia w sali widowiskowej. W programie m.in.: bajka "Dwie Dorotki" w wykonaniu krakowskich artystów oraz zabawy ze śnieżynkami. Spotkanie z Mikołajem rozpocznie się o godzinie 10.00.

...

---
Czytaj całość >


„Odpadowa (r)ewolucja” – kampania edukacyjna Gminy Łazy
Dodano: 2014-11-23

Gmina Łazy, w ramach wdrażania i umacniania nowego systemu gospodarowania odpadami opartego na zasadach wynikających ze znowelizowanej Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach,  przeprowadza w dniach od 20.10.2014r. do 30.11.2014r. szeroko zakrojoną kampanię informacyjno-edukacyjną pod nazwą : „Odpadowa (r)ewolucja” – kampania edukacyjna Gminy Łazy” docierając w jej efekcie do wszystkich blisko 16 tysięcy mieszkańców. ...
---
Czytaj całość >


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO "ŚMIECIOSZTUKA - CZYLI DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI"
Dodano: 2014-11-20

Jednym z etapów kampanii było zorganizowanie konkursu plastycznego pod nazwą  Śmieciosztuka- czyli drugie życie śmieci”  wśród dzieci i młodzieży dla trzech grup wiekowych –uczniowie szkół podstawowych  klasy I-III, i klasy IV-VI  oraz gimnazjaliści konkursu ekologicznego pod nazwą  „Śmieciosztuka - czyli drugie życie śmieci” z nagrodami. ...
---
Czytaj całość >


Wyniki wyborów samorządowych 2014
Dodano: 2014-11-19

16 listopada 2014r. odbyły się wybory samorządowe. Na chwilę obecną znane są oficjalne wyniki na stanowisko Burmistrza oraz do Rady Miejskiej.

...

---
Czytaj całość >


Polska Niepodległa
Dodano: 2014-11-12

Po raz kolejny uroczyste obchody Święta Niepodległości w Gminie Łazy pokazały, iż święta patriotyczne w Polsce można obchodzić na wesoło i dumą z bycia Polakiem.

...

---
Czytaj całość >


Bieg Niepodległości
Dodano: 2014-11-10

Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Zawierciu i Gmina Łaz zapraszają miłośników biegania do udziału w biegu ulicznym z okazji Święta Niepodległości. ...
---
Czytaj całość >


Pasowanie przedszkolaków
Dodano: 2014-11-07

Kanon uroczystości organizowanych z udziałem rodziców dzieci przedszkolnych, które obchodzone są w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Łazach, powiększył się w obecnym roku szkolnym o uroczystość pasowania na przedszkolaka.

...

---
Czytaj całość >


UWAGA! DYŻUR MOBILNEGO STANOWISKA ZIP W ŁAZACH
Dodano: 2014-11-06

Informujemy, że Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach zwróciła się z prośbą o umożliwienie mieszkańcom Gminy Łazy rejestracji w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, w skrócie ZIP.  

...

---
Czytaj całość >


11 Listopada - Święto Niepodległości
Dodano: 2014-11-06

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Łazy odbędą się uroczystości i okolicznościowe występy.
...

---
Czytaj całość >


Darmowy Internet w Bibliotece
Dodano: 2014-11-06

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach można skorzystać z komputerów z bezpłatnym dostępem do Internetu. Darmowy Internet dostępny jest również w filiach bibliotecznych w: Niegowonicach, Wysokiej, Chruszczobrodzie, Grabowej, Rokitnie Szlacheckim i Ciągowicach.

...

---
Czytaj całość >


DZIĘKI BIBLIOTECE W ŁAZACH CZYTASZ JAK CHCESZ I GDZIE CHCESZ
Dodano: 2014-11-06

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z nowej oferty Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.

...

---
Czytaj całość >


Ślubowanie pierwszaków z Niegowonic
Dodano: 2014-11-03

W Zespole Szkół nr 2 w Niegowonicach w bieżącym roku szkolnym utworzono aż dwie klasy uczniów klas pierwszych. Uroczystość ślubowania odbyła się 23 października.

...

---
Czytaj całość >


Witaj Szkoło
Dodano: 2014-11-03

Pod takim hasłem przeprowadzono uroczyste ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach. ...
---
Czytaj całość >


Kurs komputerowy dla osób 50+
Dodano: 2014-10-31

Po przerwie wakacyjnej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łazy wznowione zostały zajęcia z obsługi komputera i Internetu dla grupy wiekowej 50+ w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans. ...
---
Czytaj całość >


Zmiana godzin kursowania autobusu
Dodano: 2014-10-29

W dniu 1 listopada 2014 autobus relacji GRABOWA – ŁAZY – ROKITNO SZL. kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy tak jak w dni robocze od godz. 7:51 (odjazd z Grabowej) do  godz. 17:43 (przystanek końcowy w Grabowej) wykluczając kursy do Hutek Kanek.

...

---
Czytaj całość >


Halloween w Parku Wodnym JURA
Dodano: 2014-10-29

Park Wodny Jura w dniu 31.10.2014 r. (piątek) zaprasza na HALLOWEEN – wieczór pełen wrażeń. Straszenie zaczynamy od godz. 18.00. ...
---
Czytaj całość >


Siódma Gala "Kulturniak" za nami
Dodano: 2014-10-27

Siódma edycja gali „Kulturniak” organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach przeszła do historii. Uroczysta gala odbyła się 26 października w zmodernizowanej sali widowiskowej, na którą łazowska instytucja kultury pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

...

---
Czytaj całość >


Kaczolandia – wesprzyj akcję, oddaj swój głos
Dodano: 2014-10-27

Mieszkańcy Wysokiej powołali do życia oddolną inicjatywę budowy placu zabaw „Kaczolandia”. Na realizację projektu potrzebne jest jednak 50 tysięcy złotych. W tym celu projekt zgłoszono do Fundacji Avila. Akcję może wesprzeć każdy mieszkaniec gminy poprzez głosowanie na stronie internetowej www.todlamnieważne.pl.

...

---
Czytaj całość >


Seniorzy przejęli władzę nad Gminą
Dodano: 2014-10-21

Na jeden dzień seniorzy z naszej gminy przejęli władzę nad miastem, odbierając symboliczne klucze z rąk burmistrza Łaz, Macieja Kaczyńskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej – Macieja Kubiczka.

...

---
Czytaj całość >


Święto Edukacji w Gminie Łazy
Dodano: 2014-10-22

Dzień Edukacji Narodowej to święto podsumowujące ciężką pracę nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. W tym roku uroczystą akademię przygotowano w Zespole Szkół nr 1 w Łazach.

...

---
Czytaj całość >


Pasowanie pierwszaków z Chruszczobrodu
Dodano: 2014-10-22

W szczęśliwe grono uczniów pierwszej klasy dołączyli tym razem podopieczni Zespołu Szkół nr 3 w Chruszczobrodzie. Uroczystość ślubowania pierwszaków odbyła się w ubiegłą środę, 15 października.

...

---
Czytaj całość >


Komputery na Dzień Edukacji Narodowej
Dodano: 2014-10-20

Ponad milion złotych przeznaczyła Gmina Łazy na kupno komputerów, oprogramowanie i szkolenie dla 70 rodzin. Nowoczesny sprzęt z dostępem do Internetu trafił do szczególnie uzdolnionych uczniów w rodzinach o niskich dochodach oraz do sal multimedialnych w Zespole Szkół nr 1 w Łazach i Biblioteki Publicznej w Łazach.


...

---
Czytaj całość >


Święto seniora
Dodano: 2014-10-19

Zapraszamy na obchody "Święta Seniora". 20 października seniorzy przejmą władzę nad miastem.
...

---
Czytaj całość >


Po raz siódmy zostaną wręczone "Kulturniaki"
Dodano: 2014-10-17

26 października o godz. 17.00 w sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach zostaną wręczone honorowe nagrody "Kulturniak 2014".

...

---
Czytaj całość >


Pierwszaki z Ciągowic
Dodano: 2014-10-15

W świat uczniów pierwszej klasy oficjalnie wkroczył kolejny rocznik wychowanków Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ciągowicach.

...

---
Czytaj całość >


Pozyskano kolejne stypendia dla studentów I roku
Dodano: 2014-10-09

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski kolejny raz pozyskało stypendia dla 6-ciu studentów I roku studiów w wysokości po 5000 zł wypłacanych w 10-ciu miesięcznych ratach, a przyznanych przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości z Łodzi w imieniu Partnerów Programu Stypendiów Pomostowych: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji PZU  i Fundacji Wspomagania Wsi.
...

---
Czytaj całość >


ABC przedsiębiorczości w Chruszczobrodzie
Dodano: 2014-10-09

ABC przedsiębiorczości na wsi II to kolejny ogólnopolski projekt z programu edukacji finansowej realizowany przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy Narodowym Bankiem Polskim i organizacjami pozarządowymi na obszarach wiejskich. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski, jedyne w województwie śląskim , w ramach tego projektu zorganizowało czterodniowe warsztaty podczas których 20 uczestników warsztatów opracowało swój pomysł na biznes. Wszyscy nauczyli się, jak uruchomić własną działalność gospodarczą, jak opracować biznesplan bez którego nie można rozpoczynać działalności gospodarczej.
...

---
Czytaj całość >


„Dzień Pieczonego Ziemniaka” w Jedynce
Dodano: 2014-10-17

Wraz z nadejściem jesieni w Zespole Szkół nr 1 w Łazach przygotowano festyn „Pieczonego Ziemniaka”, którego głównym sponsorem był sklep Biedronka. 

...

---
Czytaj całość >


Pomagamy Markowi
Dodano: 2014-10-08

W najbliższą sobotę, 11 października na stadionie „Łazowianki” odbędzie się Piknik Charytatywny - Pomagamy Markowi. Celem festynu jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację strażaka z Grabowej, który we wrześniu uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu.

...

---
Czytaj całość >


Festyn w Ciągowicach
Dodano: 2014-10-08

„Święto Pieczonego Ziemniaka” pod taką nazwą odbył się jesienny festyn w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ciągowicach. Mimo kapryśnej pogody amatorów pysznych pieczonek nie zabrakło.

...

---
Czytaj całość >


Obywatel w obiektywie – mam prawo wiedzieć
Dodano: 2014-10-08

Osoby niepełnosprawne z gmin Łazy i Klucze uczestniczą w projekcie „Obywatel w obiektywie – mam prawo wiedzieć”  realizowanym  w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich  ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.  

...

---
Czytaj całość >


Ostatnie wolne miejsca na Dziecięcym Uniwersytecie
Dodano: 2014-10-08

Nadal można zapisać dziecko na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach. Jak to zrobić?

...

---
Czytaj całość >


Oferta realizacji zadania publicznego
Dodano: 2014-10-06

Burmistrz Łaz przedkłada ofertę realizacji zadania publicznego w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t.: Dz. U. z 2014 r., poz. 1118 z późn. zm.): ...
---
Czytaj całość >


Pierwszaki z Grabowej
Dodano: 2014-10-06

W poniedziałek, 6 października do grona pierwszoklasistów dołączyli najmłodsi uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grabowej.

...

---
Czytaj całość >


Panel dyskusyjny na temat ewentualnej budowy kopalni rud cynku i ołowiu
Dodano: 2014-10-02

Szanowni mieszkańcy Miasta i Gminy Łazy,

Ewentualna budowa kopalni rud cynku i ołowiu w rejonie zawierciańskim wciąż budzi duże zainteresowanie naszej społeczności. Wyrażane są zarówno obawy o wpływ na środowisko, jak i nadzieje na rozwój gospodarczy. W maju b.r. Rada Miejska podjęła uchwałę, iż w tak istotnej sprawie powinno zostać przeprowadzone referendum lokalne.

...

---
Czytaj całość >


Stali się uczniami pierwszej klasy
Dodano: 2014-10-02

Maluchy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. M. Poleskiego w Rokitnie Szlacheckim stali się dziś oficjalnie uczniami pierwszej klasy.

...

---
Czytaj całość >


XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Biegach Przełajowych
Dodano: 2014-10-02

Już po raz jedenasty biegacze z całej Polski zmagali się z wymagającą trasą Ogólnopolskich Mistrzostw Policji w Biegach Przełajowych imienia sierżanta Grzegorza Załogi organizowanych w Hutkach-Kankach w Gminie Łazy.

...

---
Czytaj całość >


Ruszają Nordalia
Dodano: 2014-09-30

W dniach od 9 do 29 października w wielu miastach w Polsce ruszy 13. edycja festiwalu Nordalia, przybliżającego kulturę państw skandynawskich.

...

---
Czytaj całość >


Dobiega końca remont wiaduktu w Chruszczobrodzie
Dodano: 2014-09-30

Prace remontowe wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 796 w Chruszczobrodzie zbliżają się do końca. Od czwartku, 25 września z wiaduktu mogą korzystać autobusy KZK GOP. Nadal jednak obowiązuje tam zakaz wjazdu dla ciężarówek i samochodów osobowych.

...

---
Czytaj całość >


Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w Łazach
Dodano: 2014-09-29

W ubiegłą sobotę, 27 września w Zespole Szkół nr 1 w Łazach odbył się wykład inaugurujący nowy rok akademicki Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach.

...

---
Czytaj całość >


Oferta realizacji zadania publicznego
Dodano: 2014-09-29

Burmistrz Łaz przedkłada ofertę realizacji zadania publicznego w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t.: Dz. U. z 2014 r., poz. 1118 z późn. zm.):


...

---
Czytaj całość >


Dzień Pieczonego Ziemniaka
Dodano: 2014-09-29

Zespół Szkół nr 1 w Łazach oraz Rada Rodziców zaprasza na „Dzień Pieczonego Ziemniaka”, który odbędzie się w sobotę, 4 października o godzinie 11.00.

...

---
Czytaj całość >


Zapraszamy na spotkania organizacyjne
Dodano: 2014-09-29

Miejski Ośrodek Kultuy w Łazach zaprasza do zapoznania się z terminami spotkań organizacyjnych w sprawie zajęć w sezonie kulturalnych 2014/2015. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach.

...

---
Czytaj całość >


75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Dodano: 2014-09-29

Placówki oświatowe z terenu Gminy Łazy włączyły się w obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które przypadają 27 września.

...

---
Czytaj całość >


Biblioteka zapraszam
Dodano: 2014-09-26

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łazy zaprasza na wystawy oraz prezentację publikacji zorganizowane w ramach obchodów 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.
...

---
Czytaj całość >


Spotkania w sprawie przyłącza kanalizacyjnego
Dodano: 2014-09-25

Urząd Miejski w Łazach w związku z trwającą aktualizacją opracowania projektowego rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej dla miasta Łazy, serdecznie zaprasza na kolejne spotkania z przedstawicielami biura projektowego którego celem będzie wskazanie dogodnej lokalizacji przyłącza kanalizacyjnego oraz podpisanie stosownego oświadczenia. Nadmieniamy, że powyższe uzgodnienia są wykonywane bezpłatnie. ...
---
Czytaj całość >


Zoom na Radę Seniorów
Dodano: 2014-09-24

W ramach programu Zoom na Rady Seniorów, członkowie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” z Warszawy spotkali się z przedstawicielami łazowskiej Rady Seniorów, w celu przeprowadzenia warsztatów rozwojowych.

...

---
Czytaj całość >


Bezpłatny dostęp do Internetu
Dodano: 2014-09-24

Informujemy, że na terenie poczekalni dworca PKP jak  i w jego pobliżu został uruchomiony punkt bezpłatnego dostępu do internetu(HOTSPOT).

Aby skorzystać z darmowego internetu należy wybrać sieć o nazwie PKP_WIFI, następnie zaakceptować regulamin i można korzystać z łącza internetowego. ...

---
Czytaj całość >


Pobiegną już jedenasty raz
Dodano: 2014-09-23

W dniu 2 października 2014 r. w godzinach 8:00 – 15:00 na terenie duktów leśnych zlokalizowanych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki – Kanki odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XI Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi.

...

---
Czytaj całość >


Z kart historii
Dodano: 2014-09-23

Zapraszamy do obejrzenia nowej ekspozycji etnograficznej w Izbie Tradycji z cyklu „Z kart historii…”. Wystawa zatytułowana „W domu i zagrodzie naszych przodków” prezentuje sprzęt, naczynia i inne przedmioty, które funkcjonowały w wiejskich domach mieszkalnych i zabudowaniach gospodarczych.

...

---
Czytaj całość >


Grand Prix Skała Cup
Dodano: 2014-09-23

4 października na terenie Parku Wodnego „Jura” o godzinie 9.00 wystartuje druga edycja młodzieżowych zawodów pływackich Skała Cup. Sponsorem tytularnym imprezy jest Cukiernia Kawiarnia Skała.

...

---
Czytaj całość >


Korekcja wad postawy w Parku Wodnym „Jura”
Dodano: 2014-09-22

Park Wodny „Jura” w Łazach zaprasza na ćwiczenia w wodzie. Zajęcia te są doskonałym uzupełnieniem gimnastyki korekcyjnej na lądzie.

...

---
Czytaj całość >


Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem pamiętaj, że możesz otrzymać bezpłatną pomoc.
Dodano: 2014-09-22

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, iż osoby pokrzywdzone przestępstwem jak również członkowie ich rodzin  w celu złagodzenia skutków przestępstwa mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy podmiotów i organizacji pozarządowych.
...

---
Czytaj całość >


Każdy pływa w Łazach
Dodano: 2014-09-22

Łazy to jedna z bardziej rozpływanych gmin w powiecie zawierciańskim. Dzięki kursom pływanie organizowanym w Parku Wodnym „Jura” w Łazach dzieci, młodzież oraz osoby starsze mogą nauczyć się pływać.

...

---
Czytaj całość >


Naprawmy razem Łazy
Dodano: 2014-09-22

Uszkodzona droga, nierówny chodnik, śmieci na ulicy – to tylko przykłady problemów do rozwiązania, które mieszkańcy Łaz mogą zgłaszać władzom gminy za pośrednictwem internetu dzięki aplikacji naprawmyto.pl /http://lazy.naprawmyto.pl/

...

---
Czytaj całość >