Znajdujesz się w: Nasza Gmina |OSP Grabowa najlepszą drużyną
Dodano: 2014-08-30

Druhowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowej zwyciężyli niemal we wszystkich kategoriach Gminnych Zawodów Sportowo - Pożarniczych organizowanych w sobotę, 30 sierpnia na stadionie Łazowianki w Łazach.

...

---
Czytaj całość >


Grabowa gospodarzem Dożynek
Dodano: 2014-08-29

W niedzielę, 14 września odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne. Tegorocznymi gospodarzami dożynek będzie sołectwo Grabowa.

...

---
Czytaj całość >


Trwają zapisy do Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach.
Dodano: 2014-08-27

Dlaczego wulkany wybuchają? Co tak naprawdę jedzą mięsożerne rośliny? Czy Calineczka może być silniejsza od Pudziana? I po co Polsce wojsko? Chcesz poznać odpowiedzi – przyjdź na studia dla najmłodszych. Aby zgłębiać tajniki nauki nie musisz nawet umieć pisać! ...
---
Czytaj całość >


75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Dodano: 2014-08-27

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łazy zaprasza 1 września, o godzinie 16:00 na spotkanie zorganizowane z okazji 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej "Ostatnie dni wolności"
...

---
Czytaj całość >


Kibicuj swojej drużynie na Festynie Strażackim
Dodano: 2014-08-25

Zapraszamy mieszkańców na Festyn Strażacki, który odbędzie się w sobotę, 30 sierpnia. W programie zawody sportowo – pożarnicze jednostek młodzieżowych i seniorskich OSP z Gminy Łazy.
...

---
Czytaj całość >


Nowa strona internetowa MOK w Łazach
Dodano: 2014-08-22

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nową odsłonę strony internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Nowa strona to nie tylko całkowicie zmieniona szata graficzna, ale przede wszystkim ulepszona struktura, dzięki której dostęp do informacji o działalności jest szybszy i pełniejszy.

...

---
Czytaj całość >


Budowa kanalizacji sanitarnej w Łazach – etap II.
Dodano: 2014-08-22

Urząd Miejski w Łazach informuje, że firma ECON Marek Michalczyk, ul. Gen. T. Klimeckiego 10, 25-237 Kielce projektuje podłączenia budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego dla zadania:
Budowa kanalizacji sanitarnej w Łazach – etap II. ...

---
Czytaj całość >


DZIĘKI BIBLIOTECE W ŁAZACH CZYTASZ JAK CHCESZ I GDZIE CHCESZ
Dodano: 2014-08-13

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z nowej oferty Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach. W ramach Śląskiego Konsorcjum IBUK wykupiliśmy roczny dostęp do 1504 tytułów publikacji z bazy czytelni internetowej IBUK libra. Od 4 sierpnia 2014 r. czytelnicy mogą je czytać bezpłatnie w sieci bibliotecznej lub na komputerze domowym. Czytelnia dostępna pod adresem www.libra.ibuk.pl....

---
Czytaj całość >


Konsultacje Społeczne
Dodano: 2014-08-11

Na podstawie art. 5 a ust 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj.: Dz. U. z 2013r. poz. 594), oraz Uchwały nr XXXVI/284/10 Rady Miejskiej w Łazach z dnia 26 lutego 2010 r. w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Łazy oraz Uchwały Nr VI/46/11 Rady Miejskiej w Łazach z dnia 30 marca 2011 r.
...

---
Czytaj całość >


NaprawmyTo w Łazach
Dodano: 2014-08-06

Zapraszamy do korzystania z nowego serwisu lazy.naprawmyto.pl
Strona ta umożliwia zgłaszanie problemów zaobserwowanych w najbliższym otoczeniu. Podstawową funkcją serwisu jest zgłaszanie różnego rodzaju problemów w przestrzeni publicznej, informowanie o tych problemach odpowiednich instytucji, przeglądanie i wyszukiwanie alertów z najbliższej okolicy. ...

---
Czytaj całość >


Zagłosuj na Łazy
Dodano: 2014-08-04

Zrewitalizowane centrum Łaz bierze udział w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”, organizowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego. ...
---
Czytaj całość >


Turniej unihokeja
Dodano: 2014-08-04

Ośrodek Sportu i Rekracji w Łazach zaprasza na ORLIKa, gdzie 7 sierpnia odbędzie się turniej unihokeja.
...

---
Czytaj całość >


Darmowy poradnik dotacyjny
Dodano: 2014-07-31

Pozyskiwanie środków z UE, niezbędnych do stworzenia lub rozwoju firmy to temat niezwykle ważny.
Agencja Informatyzacji i Rozwoju zajmująca się pozyskiwaniem dotacji dla firm z funduszy europejskich, stworzyła poradnik, który w nieskomplikowany sposób wyjaśnia jak skorzystać z dotacji unijnych.

...

---
Czytaj całość >


Kraków ostatnim punktem wakacyjnych wycieczek
Dodano: 2014-07-31

Dnia 30 lipca w ramach "Akcji Lato" z MOK w Łazach, odbyła się wycieczka do Krakowa. Uczestnicy wraz z opiekunami i rodzicami zwiedzili historyczne miasto o którym mówimy „Kraków miasto królów polskich”.

...

---
Czytaj całość >


"Kobieta- nowe umiejętności- duże możliwości"
Dodano: 2014-07-30

Lokalna Grupa Działania "Perła Jury" zaprasza wszystkie kobiety w wieku 25-65 lat z terenu LGD "Perła Jury" do udziału w projekcie pt:

"Kobieta- nowe umiejętności- duże możliwości"

dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. ...

---
Czytaj całość >


Fundusz sołecki na 2015 rok
Dodano: 2014-07-29

Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców.

...

---
Czytaj całość >


Twój głos na projekt Rewitalizacji Centrum Łaz
Dodano: 2014-07-29

Już 1 sierpnia internauci z całej Polski będą mogli oddać głos w konkursie: „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”, organizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego. W plebiscycie o miano najlepiej wykorzystanej przestrzeni publicznej walczyć będzie zrewitalizowane centrum Łaz.

...

---
Czytaj całość >


Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych
Dodano: 2014-07-29

W dniu 01 sierpnia 2014 roku o godzinie 17:00, przeprowadzony zostanie wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

...

---
Czytaj całość >


Informacja o utrudnieniach
Dodano: 2014-07-28

W dniach 26 lipca - 1 sierpnia 2014r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadzą awaryjną zmianę w organizacji ruchu pociągów na linii S1 (odcinek Łazy- Dąbrowa Górnicza Ząbkowice).
Zmiany są spowodowane przesunięciem prowadzonych prac remontowo-modernizacyjnych. W związku z tym PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ustala przejazd siedmiu pociągów Kolei Śląskich trasą objazdową (przejazd po torze towarowym z pominięciem przystanków osobowych Wiesiółka, Chruszczobród oraz Dąbrowa Górnicza Sikorka).
...

---
Czytaj całość >


Wycieczka do „Osikowej Doliny”
Dodano: 2014-07-24

23 lipca odbyła się kolejna wycieczka w ramach „Akcji Lato”. Tym razem Miejski Ośrodek Kultury w Łazach przygotował wycieczkę do Osikowej Doliny w Koziegłowach.
 

...

---
Czytaj całość >


Ruszyły prace modernizacyjne w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury
Dodano: 2014-07-22

Rozpoczęły się prace modernizacyjne wewnątrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. To kolejny już etap rewitalizacji obiektu. Wcześniej, w 2012 roku przeprowadzono kompleksową termomodernizację budynku. Obecnie przedmiotem prac są między innymi: przebudowa konstrukcji sceny, wymiana podłóg, remont ścian i sufitów sali widowiskowej, holu oraz balkonu, wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej, modernizacja klatki schodowej oraz wymiana instalacji elektrycznej.
...

---
Czytaj całość >


Trwają zapisy do Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach
Dodano: 2014-07-22

Dlaczego wulkany wybuchają? Co tak naprawdę jedzą mięsożerne rośliny? Czy Calineczka może być silniejsza od Pudziana? I po co Polsce wojsko? Chcesz poznać odpowiedzi – przyjdź na studia dla najmłodszych. Aby zgłębiać tajniki nauki nie musisz nawet umieć pisać!

...

---
Czytaj całość >


W zdrowym ciele – zdrowy duch
Dodano: 2014-07-22

Od kilku tygodni mieszkańcy Łaz mogą korzystać z nowej atrakcji miasta, jaką jest ogólnodostępna siłownia. Przyrządy do ćwiczeń znajdują się w parku za budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

...

---
Czytaj całość >


Wakacyjna Bitwa Miast 2014- Łazy w drugim etapie
Dodano: 2014-07-18

Wakacyjna Bitwa Miast to zabawa Dziennika Zachodniego i portalu naszemiasto.pl, która wyłoni najciekawsze małe, średnie i duże miasta w woj śląskim.

W pucharowym pojedynku w wylosowanych parach, zmierzyły się na początek 64 miasta i miasteczka. Nagrodą dla zwycięskich miast będzie kampania promocyjna o wielkości jednej kolumny na łamach sobotniego wydania Dziennika Zachodniego.


...

---
Czytaj całość >


Ogłoszenie
Dodano: 2014-07-17

Gmina Łazy posiada działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną- w Łazach przy ul. Toplowej , w Łazach przy ul. Młynek oraz działki pod usługi i handel w Łazach przy ul.Konstytucji 3 Maja i Kościuszki.
...

---
Czytaj całość >


Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu
Dodano: 2014-07-15

Dyrektor oraz pracownicy Publicznego Przedszkola Nr 1 w Łazach zapraszają, nowo przyjęte dzieci wraz z rodzicami, na trzydniowe zajęcia adaptacyjne, które odbędą się w dniach 27, 28, 29 sierpnia 2014 r., w godzinach 10.00-12.00 w budynkach przedszkola na ul. Topolowej 9 i ul. Kolejowej 8.

...

---
Czytaj całość >


Zawody wędkarskie dla najmłodszych
Dodano: 2014-07-15

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 34 w Łazach przy współpracy z Wydziałem Edukacji, Kultury i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łazach zorganizowało spławikowe zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich chętnych dzieci uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Łazy.
...

---
Czytaj całość >


Dotacje do ekologicznych domów
Dodano: 2014-07-10

Na 2014 rok  zostały uruchomione działania związane z dofinasowaniami, pożyczkami i dotacjami przez NFOŚiGW. Najwięcej skorzystają jednostki samorządowe oraz współdziałające z nimi instytucje pożytku publicznego. Indywidualni inwestorzy także nie mają powodów do narzekań. Można ubiegać się o dotację na systemy fotowoltaiczne, małe elektrownie wiatrowe, układy mikrokogeneracyjne, źródła ciepła opalane biomasą, pompy ciepła oraz kolektory słoneczne. ...
---
Czytaj całość >


KARTA RODZIN 3+ W ŁAZACH
Dodano: 2014-07-09

Wielodzietne rodziny z Gminy Łazy mogą liczyć na kolejne ulgi za sprawą lokalnej Karty Rodzina 3+, Śląskiej Karty Dużej Rodziny oraz propozycji rządowej.
    Obecnie w Gminie Łazy z ulg korzysta 65 rodzin, czyli 323 osoby. Po ostatnich zmianach szykuje się „mała rewolucja”. Karty będzie otrzymywać każda uprawniona osoba, a nie dana rodzina - przyznała Bożena Strzelecka-Kłopot, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach.

...

---
Czytaj całość >


„Cyfrowe korzenie” w Bibliotece w Łazach
Dodano: 2014-07-08

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach jest współorganizatorem projektu „Cyfrowe korzenie”, realizowanego przez Bibliotekę Śląską i 14 bibliotek z województwa śląskiego.
Przedsięwzięcie ma charakter edukacyjny i skierowane jest do seniorów. W trakcie spotkań uczestnicy będą zgłębiali historię swojej rodziny i szukali informacji o pochodzeniu, a także przeszłości zawodowej przodków. Będzie to nie tylko wycieczka do korzeni, ale również podróż kulturowa, odkrywająca przed seniorami wiadomości o miejscu ich zamieszkania. ...

---
Czytaj całość >


ZOOM NA SENIORA W ŁAZACH
Dodano: 2014-07-07

Łazy – jako jedna z 10 gmin w kraju weźmie udział w ogólnopolskim konkursie "ZOOM na rady seniorów". Projekt wspierający lokalne inicjatywy na rzecz osób starszych  ogłosiło Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" we współpracy z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" oraz Fundacją na rzecz wspólnot lokalnych. Patronat nad konkursem objął Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Związek Miast Polskich. ...
---
Czytaj całość >


Wycieczka do miasteczka "TWINPIGS" w Żorach
Dodano: 2014-07-03

2 lipca rozpoczęły się wakacyjne wycieczki organizowane przez MOK w Łazach w ramach „Akcji Lato”. Pierwszą wycieczkę łazowska placówka kulturalna zorganizowała do westernowego miasteczka Twinpigs w Żorach. ...
---
Czytaj całość >


Informacja dla rolników.
Dodano: 2014-07-02

Targ zwierzęcy powrócił na Targowisko Miejskie w Żarkach. Gmina wykonała inwestycję, która pozwala rolnikom na legalny handel zwierzętami gospodarskim w cywilizowanych warunkach. ...
---
Czytaj całość >


Wakacje w gminie Łazy
Dodano: 2014-07-02

Zachęcamy do spędzenie lata w  gminie Łazy. Szeroką ofertę wakacyjną przygotowali jak co roku: Park Wodny "Jura", Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łazy, Miejski Ośrodek Kultury. 
...

---
Czytaj całość >


Kalendarz dobrego księgowego w Akademii PARP
Dodano: 2014-06-30

Co właściwie należy do obowiązków księgowego? O czym powinien pamiętać przedsiębiorca, który chce samodzielnie prowadzić sprawy księgowo–kadrowe własnej firmy? Które obowiązki musi wykonywać cyklicznie, np. co miesiąc lub kwartał, a które dopiero, gdy wystąpią określone zdarzenia, np. zatrudnienie pracownika? Odpowiedzi na te pytania przedsiębiorcy znajdą się w nowym szkoleniu e-learning Akademii PARP „Kalendarz dobrego księgowego”.
...

---
Czytaj całość >


INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW
Dodano: 2014-06-30

Zgodnie z  Uchwałą Nr XXI/175/12 Rady Miejskiej w Łazach z dnia 29 listopada 2012r uprzejmie informuje się, że z  dniem 22 grudnia 2014r. upływa termin składania
...

---
Czytaj całość >


18 lipca wejdzie w życie nowa ustawa o zbiórkach publicznych
Dodano: 2014-06-30

Przygotowana w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji ustawa ułatwia obywatelom ofiarność przez redukcję biurokracji, a jednocześnie zwiększa przejrzystość. ...
---
Czytaj całość >


Sportowy sukces 7 – latki z Łaz
Dodano: 2014-06-30

Mieszkanka naszej gminy Milena Tokarska stanęła na podium zdobywając drugie miejsce w XIX Amatorskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim woj. małopolskiego. Z kolei w Mistrzostwach Polski województwa Śląskiego, które odbyły się w Radzionkowie zajęła piąte miejsce i zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Finału, który odbędzie się w sierpniu w Kielcach.

...

---
Czytaj całość >


Łazowo i Rowerowo
Dodano: 2014-06-30

Ponad osiemdziesiąt kilometrów tras rowerowych ponownie oznakowanych, wiaty dla miłośników dwóch kółek oraz kolejne kilometry szlaków rowerowych – Gmina Łazy rozwija sieć ścieżek rowerowych i wspiera turystykę rowerową na swoim terenie.

...

---
Czytaj całość >


Ogólnopolskie Zawody Policji w Kolarstwie Przełajowym „Łazy 2014”
Dodano: 2014-06-30

25 czerwca 2014 r. w Łazach, na terenie Kamieniołomu Niegowonice, zostały rozegrane Ogólnopolskie Zawody Policji w Kolarstwie Przełajowym pod Patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Organizatorem zawodów był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współudziale gminy Łazy. W mistrzostwach uczestniczyło 31 policjantów z garnizonu śląskiego i podkarpackiego, oraz 6 zawodników reprezentujących regionalne kluby sportowe.

...

---
Czytaj całość >


Wieczór pełen kultury
Dodano: 2014-06-30

Łazowskie placówki kulturalne – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łazy i Miejski Ośrodek Kultury zorganizowały dla swoich mieszkańców „Noc Kultury”, podczas której wystąpili lokalni artyści oraz zaproszeni goście.

...

---
Czytaj całość >


Milion złotych na komputery
Dodano: 2014-06-27

Ponad milion złotych, a dokładnie 1.041.680 zł przeznaczy Gmina Łazy na kupno komputerów dla swoich mieszkańców i wsparcie dostępu do Internetu. Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu skierowane na rzecz mieszkańców i jednostek organizacyjnych Gminy Łazy” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

...

---
Czytaj całość >


Konkurs fotograficzny „Wieś województwa śląskiego okiem obiektywu”
Dodano: 2014-06-26

Celem konkursu jest promowanie walorów kulturowych i przyrodniczych śląskiej wsi oraz „dobrych praktyk” służących zrównoważonemu rozwojowi obszarów wiejskich. Do udziału w konkursie zapraszamy osoby, które amatorsko lub profesjonalnie zajmują się fotografią i są zameldowane na terenie województwa śląskiego. ...
---
Czytaj całość >


Noc Kultury w Łazach
Dodano: 2014-06-24

W najbliższy piątek Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łazy oraz MOK w Łazach zapraszają na „Noc Kultury”. Start o godzinie 18.00.

...

---
Czytaj całość >


Święto Kupały 2014 zakończone
Dodano: 2014-06-24

Za nami trzydniowe świętowanie w Gminie Łazy. Dwie główne imprezy - „Jura Rock Festiwal” oraz „Święto Kupały” jak co roku przyciągnęły nad zalew „Mitręga” wielu mieszkańców oraz gości.

...

---
Czytaj całość >


Reggae Nocka w Łazach
Dodano: 2014-06-23

21 czerwca nad zalewem "Mitręga" w Łazach rozpoczęło się "Święto Kupały". Główni organizatorzy - MOK w Łazach, Urząd Miejski oraz Park Wodny "Jura" przygotowali ciekawy program artystyczny oraz wiele atrakcji. ...
---
Czytaj całość >


Zakończył się Jura Rock Festiwal w Łazach
Dodano: 2014-06-23

20 czerwca Łazy stały się Jurajską Stolicą Rocka. Kolejna edycja JURA ROCK FESTIWAL przyciągnęła nad łazowski zalew "Mitręga" wielu fanów mocnych brzmień. Festiwal rozpoczęto od przesłuchań zespołów wyłonionych drogą eliminacji - „Jabłko” (Myszków), „Fankatak” (Rybnik) „Kac Escape” (Łazy) „proAge” (Będzin). ...
---
Czytaj całość >


Akcja „Bezpieczne Wakacje 2014” w Gminie Łazy (planowane formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży)
Dodano: 2014-06-20

1) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łazach we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizuje bezpłatne zajęcia w Parku Wodnym „Jura”:

...

---
Czytaj całość >


Park Wodny Jura zaprasza na VI edycję Maratonu Pływackiego "Opływamy Gminę Łazy"
Dodano: 2014-06-18

Wielkie Pływanie - 72 km wpław. Każdy kto ma ochotę wziąć udział w akcji - wstęp na pływalnię GRATIS.
Zapraszamy 22 czerwca do PW JURA, rozpoczęcie maratonu o godzinie 10:00, planowane zakończenie - godzina 18:00.
...

---
Czytaj całość >


Turniej siatkówki plażowej.
Dodano: 2014-06-18

Już w najbliższą sobotę- 21 czerwca odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora OSiR w Łazach.
...

---
Czytaj całość >


Pamięci poległych
Dodano: 2014-06-16

W 70. rocznicę tragicznych wydarzeń na Błojcu, przy pomniku upamiętniającym nazwiska poległych odbyły się gminne uroczystości, które miały na celu złożyć hołd wszystkim, którzy zginęli służąc naszej Ojczyźnie.

...

---
Czytaj całość >


"Święto Kupały" już za tydzień
Dodano: 2014-06-13

Już za tydzień rozpocznie się wielkie świętowanie w Gminie Łazy. "Święto Kupały" to trzy dni wypełnione koncertami, atrakcjami i zabawami. Od 20 do 22 czerwca nad zalewem "Mitręga" na mieszkańców Łaz czeka prawdziwa uczta muzyczna. W piatęk 20 czerwca rusza "Jura Rock Festiwal" czyli jedyny tego typu festiwal na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej, który od kilku lat staje się fantastyczną wizytówką Łaz.
...

---
Czytaj całość >


Ekologiczna Sztafeta Rowerowa wystartowała
Dodano: 2014-06-13

5 czerwca w Bielsku-Białej odbył się widowiskowy happening i konferencja prasowa dotyczące Ekologicznej Sztafety Rowerowej, akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. 3 dni później członkowie Fundacji pojawili się w Gdańsku, skąd rozpoczęli rowerową podróż aż do źródeł Wisły. Co ważne, do ich działań może przyłączyć się każdy, z każdego miejsca w Polsce.
...

---
Czytaj całość >


Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne "Święto Kupały".
Dodano: 2014-06-11

Dni Łaz odbędą się w tym roku od 20 do 22 czerwca. Od piątku do niedzieli na mieszkańców czeka spora dawka dobrej muzyki, koncerty, konkursy i niespodzianki. ...
---
Czytaj całość >


Pamięci mieszkańcom Błojca
Dodano: 2014-06-10

W najbliższą niedzielę, 15 czerwca, pod pomnikiem w Błojcu odbędą się gminne uroczystości z okazji 70. rocznicy pacyfikacji Błojca. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 13.45.

...

---
Czytaj całość >


Łazy jurajską stolicą rocka
Dodano: 2014-06-10

Znamy finalistów tegorocznej edycji konkursu Jura Rock Festiwal, największego na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej przeglądu amatorskich zespołów rockowych. Po przesłuchaniu czterdziestu nadesłanych materiałów demo, Jury festiwalu wybrało finałową piątkę, która wystąpi w piątek, 20 czerwca w Łazach nad zalewem miejskim „Mitręga”.

...

---
Czytaj całość >


I Prezentacje Biblioteczne
Dodano: 2014-06-10

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Prezentacjach Bibliotecznych. ...
---
Czytaj całość >


Muzycznie, teatralnie, kabaretowo przy łazowskiej fontannie
Dodano: 2014-06-09

W minioną niedzielę na placu przy fontannie w Łazach odbyły się prezentacje seniorskich grup artystycznych. Na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne, grupy teatralne i kabaretowe.

...

---
Czytaj całość >


"Gmina Łazy stolicą entuzjazmu i spontaniczności"
Dodano: 2014-06-05

Zmienna aura nie popsuła dobrego nastroju uczestnikom X jubileuszowych Prezentacji Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Śląskiego, które odbyły się 5 czerwca w Łazach. Tuż po godzinie dziesiątej plac przy fontannie wypełnił się uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej m.in. z Łaz, Zawiercia, Częstochowy, Katowic, Zabrza czy Poraja. ...
---
Czytaj całość >


Warsztaty filcowania w MOK w Łazach
Dodano: 2014-06-05

W Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne miały okazję wziąć udział w warsztatach filcowania. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zawiłościami techniki filcowania z wełny czesankowej na mokro i na sucho. ...
---
Czytaj całość >


Zapraszamy na X Prezentacje WTZ.
Dodano: 2014-06-04

Już jutro w Łazach odbędą się X Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Śląskiego. W Łazach zaprezentują się między innymi grupy z: Łaz, Zawiercia, Raciborza, Częstochowy czy Katowic. Gościem specjalnym będzie grupa Gospel Joy - www.gospeljoy.pl ...
---
Czytaj całość >


Pasje Jerzego Kryszaka
Dodano: 2014-06-04

Nie od dziś wiadomo, że pasji nie odkrywa się siedząc w fotelu. Jak ją znaleźć? Po prostu trzeba szukać, próbować wielu rzeczy.


...

---
Czytaj całość >


Piosenki Seweryna Krajewskiego zabrzmiały w Łazach
Dodano: 2014-06-03

3 czerwca w Miejskim Ośrodku w Łazach odbył się Gminny Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Łazy 2014, W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury spotkali się przedstawiciele wszystkich placówek szkolnych z gminy Łazy.

...

---
Czytaj całość >


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach – Izba Tradycji
Dodano: 2014-06-02

W związku ze zmianą ekspozycji w Izbie Tradycji zwracamy się do mieszkańców z prośbą o udostępnienie lub przekazanie przedmiotów życia codziennego i zdjęć na wystawę pod hasłem „W domu i zagrodzie naszych przodków…” ...
---
Czytaj całość >


Dzień Dziecka w Łazach
Dodano: 2014-06-01

1 czerwca w Łazach tradycyjnie odbył się Dzień Dziecka organizowany przez łazowski MOK w partnerstwie ze Stowarzyszeniem "Kulturniak", Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Dobroczynnym, Pizzerią "Moreno", Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Śląską Grupą Wojewódzką IPA (region Zawiercie) oraz Parkiem Wodnym "Jura". ...
---
Czytaj całość >


Coś dla ducha, coś dla ciała
Dodano: 2014-05-30

Łazowska Stacja Kulturalna zaprasza na kolejny przystanek kultury, tym razem skierowanej dla starszych mieszkańców gminy. 8 czerwca o godzinie 15.00 na placu przy fontannie ruszą Prezentacje Seniorskich Grup Artystycznych.

...

---
Czytaj całość >


Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu ogłasza konkurs grantowy.
Dodano: 2014-05-26

Ważna informacja dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z powiatu zawierciańskiego. 26 maja rozpoczyna się nabór wniosków w programie grantowym „Działaj Lokalnie”. ...
---
Czytaj całość >


Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego
Dodano: 2014-05-26

Zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego.  W 10 obwodach wyborczych w całej gminie wydano 2574 kart do głosowania.
...

---
Czytaj całość >


Comenius ponownie w Łazach
Dodano: 2014-05-26

Łazy po raz kolejny gościły zagraniczną młodzież, która przyjechała w ramach programu Comenius realizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Łazach.

...

---
Czytaj całość >


Złoto dla Gliwic
Dodano: 2014-05-25

Za nami szóste zmagania seniorów walczących o medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach. W imprezie udział wzięło 800 zawodników z niemal 50 organizacji z całej Polski. W tym roku po raz pierwszy pojawili się również reprezentanci z Austrii i Słowenii.

...

---
Czytaj całość >


Dzień Dziecka przy fontannie
Dodano: 2014-05-22

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszej gminy na plac przy fontannie do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. Początek zabawy, oczywiście w niedzielę 1 czerwca o godzinie 14.00.

...

---
Czytaj całość >


OLIMPIADA UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
Dodano: 2014-05-21

Ponad 800 zawodników z całej Polski, Austrii i Słowenii zjedzie do Łaz na VI Ogólnopolską Olimpiadę Uniwersytetów Trzeciego Wieku (UTW). W sobotę 24 maja o medale będą walczyć olimpijczycy 50+ z blisko 50 uniwersytetów. Pierwszy raz aż tylu seniorów przyjedzie do Łaz, w tym reprezentacje zagraniczne – podkreśliła Elżbieta Męcik, rzecznik UTW Łazy. ...
---
Czytaj całość >


Jura Cup Łazy 2014
Dodano: 2014-05-20

W dniach 12 i 13 lipca na boisku Orlik w Łazach odbędzie się druga edycja turnieju piłkarskiego Jura Cup Łazy.

...

---
Czytaj całość >


Puchar Śląska i Zagłębia Taekwondo PUT
Dodano: 2014-05-19

110 zawodników wzięło udział we wczorajszych zawodach Pucharu Śląska i Zagłębia Taekwondo PUT, które rozegrano w hali sportowej „Klaudiusz” w Łazach.

...

---
Czytaj całość >


Mają już 80 lat
Dodano: 2014-05-19

Koło Gospodyń Wiejskich z Rokitna Szlacheckiego obchodzi w tym roku 80 lat swojego istnienia. Z tej wyjątkowej okazji w dniu wczorajszym członkinie Koła przygotowały jubileuszową uroczystość w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

...

---
Czytaj całość >


Włoskie popołudnie przy fontannie
Dodano: 2014-05-19

W ubiegłą niedzielę, 18 maja w ramach Łazowskiej Stacji Kulturalnej na placu przy fontannie w Łazach wszyscy mogliśmy poczuć jak publiczność festiwalu muzycznego w San Remo.

...

---
Czytaj całość >


ZGNIEĆ BUTELKĘ PRZED WYRZUCENIEM
Dodano: 2014-05-16

Urząd Miejski w Łazach wspólnie z firmą ALBA Południe Polska Sp. z o.o. która odbiera odpady z nieruchomości zamieszkałych na terenie naszej Gminy propaguje i nawołuje do stosowanie dobrych praktyk w zakresie ochrony środowiska. Przede wszystkim chodzi o recykling odpadów, a szczególnie redukowanie ich objętości.

...

---
Czytaj całość >


VII Powiatowy Dzień Bibliotekarza
Dodano: 2014-05-15

Gmina Łazy była tegorocznym gospodarzem Powiatowego Dnia Bibliotekarza. W tym roku przypadła siódma edycja tej uroczystości.

...

---
Czytaj całość >


ABC szydełkowania – warsztaty z Janiną Kozerą
Dodano: 2014-05-15

12 maja br. po raz drugi gościem Filii nr 6 w Ciągowicach była Janina Kozera, której pasją od dawna jest szydełkowanie.
...

---
Czytaj całość >


„Półka Wolności”
Dodano: 2014-05-14

W tym roku mija 25. rocznica przeprowadzenia pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce.
...

---
Czytaj całość >